Najwyższy koń świata

Znamy już najwyższego psa, kota i osła, ale czy zastanawialiście się kiedyś ile wzrostu ma najwyższy koń na świecie?

Na to pytanie odpowiedź zna pan Jerry Gilbert z farmy Smokey Hollow w miejscowości Ostego w stanie Michigan. Jego koń rasy belgijskiej mierzy dokładnie 210,2 cm wysokości.

Big Jake, bo tak nazywa się najwyższy koń świata, jest z panem Jerry już od 11 lat. „W młodości był strasznie żywy i ciężko było nad nim zapanować. Całe szczęście z wiekiem trochę się uspokoił. Przyjaźni się z innymi zwierzętami na farmie, ma ogromny temperament i naprawdę ciężko pracuje, gdy zaprzęgnę go do powozu.

Najwyższy koń świataDla najwyższego konia na świecie wszystko musi być dużo większe i robione pod wymiar. Jego przegroda ma ponad 6×6 metrów, podczas gdy inne konie wygodne mieszczą się na stanowiskach o prawie połowę mniejszych.

„Ogromnie cieszymy się z rekordu i możliwości goszczenia na famie wszystkich turystów chcących odwiedzić naszego konia.  Oglądanie zadowolonych twarzy naszych gości sprawia nam ogromną radość”, komentuje pan Gilbert.

Big Jake odebrał tytuł mieszkającemu w Australii Noodiemu. Być może zainteresuje was też najstarszy albo najmniejszy koń na świecie.

Najwyższy koń na świecie

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • największy koń świata rekord guinessa
  • zwierzęta na farmie
  • największe koń świata
  • swiecie kon
© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,