Największa dynia na świecie i w Polsce

Największa dynia na świecie urosła w USA w stanie Wisconsin w miasteczku New Richmond. Ważąca 821 kg dynia (o obwodzie 473cm) została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Największa dynia świata ważąca 821 kilogramów pobiła ostatnią rekordzistkę z Ohio, ważącą „tylko” 782 kilogramy. Jak podkreślił 32-letni właściciel dyni – Chris Stevens , wpływ na takie plony ma przede wszystkim trochę szczęścia, deszcz, dobra ziemia, a także dużo promieni słonecznych.
Miłośnicy dyń będą mogli oglądać olbrzymie warzywo w ogrodzie botanicznym w Nowym Jorku.
Dynia wystarczy do zrobienia 900 placków dyniowych, ale najprawdopodobniej zostanie w całości przerobiona na kompost, a właściciel otrzyma po niej  jedynie nasiona.
Chris Stevens mówi, że ma w domu jeszcze jeden wyjątkowy okaz – tym razem najwyższą dynię na świecie. Dynia ta ma podobno ok. 115 cm wysokości.

Największa dynia w PolsceZaledwie po dwóch dniach od ogłoszenie największej dyni na świecie, pojawiła się nowa rekordzistka Polski – dorodna dynia ważąca 514 kg. To już czwarty rekord Polski Jana Styry – hodowca największej dyni w Polsce. W 2007 roku jego dynia nazwana na cześć żony „Basia” ważyła 250 kg. W 2008 – warzywo noszące imię wnuka – „Anton” osiągnęło wagę 403,5 kg. Rok temu „Judyta” ważyła już 493 kg.

Na tegorocznym Festiwalu Dyń we Wrocławiu znów padł rekord – 514 kilogramów. Za rok mieszkaniec Zdzieszowic zapowiada, że jego dynia przekroczy 600kg, gdyż ciągle wprowadza kolejne innowacje w hodowli. W przyszłym roku planuje ogrzewać ziemię systemem do ogrzewania podłogowego.
– Nie chciałem innych przestraszyć, przeciwnie: chętnie dzielę się swoim doświadczeniem i ziarenkami z mojej hodowli – mówi Styra. – Chciałbym, by dynie stały się w Polsce tak popularne jak w Ameryce!- Tej wiosny wegetację opóźniły mi niekorzystne warunki pogodowe – zaznacza hodowca. – Mogłem posadzić dynie do ziemi o miesiąc później niż zwykle. Gdyby nie to, Majka byłaby jeszcze większa!

Największa dynia na świecie

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • największa dynia świata
  • największa dynia na świecie
  • największa dynia
  • dynia
  • największa dynia w polsce
  • najcięższa dynia świata
  • największe dynie
  • największe dynie świata

« Poprzedni rekord

© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,