Najmniejszy człowiek świata

Od 26 lutego 2012 najniższym człowiekiem na świecie jest oficjalnie pan Chandra Bahadur Dangi z Nepalu. Jego wzrost wynoszący zaledwie 54,6 cm jest najmniejszym jaki dotychczas odnotowano u dorosłego człowieka w 57-letniej historii Rekordów Guinessa.

Pan Chandra przejął tytuł od wyższego o 5,3 cm Junreya Balawinga z Filipin, który ze wzrostem 59,9cm otrzymał rekord w swoje 18-te urodziny w czerwcu zeszłego roku.

Oficjalne mierzenie pana Dangi odbyło się w stolicy Nepalu, Katmandu. Zgodnie z regułami, jego wzrost mierzony był trzykrotnie w ciągu 24 godzin. Wyniki potwierdziły jednak to, co wszyscy wiedzieli już od dawna – 54,6 cm.

Najmniejszy człowiek świata

Najmniejszy człowiek świata urodził się 72 lata temu w niewielkiej wiosce oddalonej o 400 km na zachód od stolicy kraju. Mieszka tam ze swoimi 5 braćmi, na życie zarabiając produkcją tradycyjnej nepalskiej garderoby.

Dom pana Dangi jest tak oddalony od zewnętrzenego świata, że niewiele osób na świecie wiedziało w ogóle o jego istnieniu. Wśród nich był zajmujący się wycinką lasu, w którym mieszkał Dangi, miejscowy robotnik, który powiadomił o swoim odkryciu media.

Najmniejszy człowiek na świecieJak sam przyznaje nowy rekordzista, jego życie do tej pory nie było łatwe. Przystosowanie się do świata zdominowanego przez ludzi normalnego wzrostu sprawiało mu ogromne trudności. Teraz ma jednak nadzieję, że wpis do Księgi Rekordów Guinnessa przyniesie zmiany na lepsze. „Jestem bardzo szczęśliwy. To wielka sprawa dla mnie, mojej rodziny, wioski i całego kraju”, dodaje.

Najniższy człowiek świataPrzypadłość pana Chandry nie została jak dotąd zdiagnozowana przez żadnego lekarza. Jego przyjaciele chcą jednak aby rozgłos jaki przyniósł mu rekord Guinessa, pomógł mu uzyskać prawidłową opiekę zdrowotną i wsparcie.

Najniższy człowiek na świecie„Nieustannie zdumiewa mnie fakt, że rekord najmniejszego człowieka na ziemi ciągle można jeszcze pobić. Kiedy odnajdujemy kogoś naprawdę niskiego i myślimy sobie, że chyba nie ma już nikogo mniejszego, zgłasza się do nas pan Changa i okazuje się, że jest najniższą osobą jaką do tej pory mieliśmy okazję mierzyć. To naprawdę coś!”, wyznaje oficjalny juror Guinessa, pan Craig Glenday.

Pan Changa wraz z rodziną (5 braci i 2 siostry, wszyscy normalnego wzrostu) planują teraz założyć fundację pomagającą jemu i wiosce, w której mieszka. „Chcę, żeby mój kraj był ze mnie dumny”.

Tu znajdziecie więcej zdjęć najmniejszego człowieka świata!

Zainteresowanym zdradzimy jeszcze, że na chwilę obecną najmniejszą kobietą na świecie pozostaje pani Jyoti Amge. Ma 18 lat, pochodzi z Indii i mierzy 62,8 cm.

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • najmniejszy człowiek świata
  • najstarszy człowiek swiata
  • najmniejszy pies na swiecie
  • Najmniejszy czowiek wiata
  • najmniejszy człowiek świata wikipedia
  • najnizszy człowiek świata wikipedia
  • najniższy człowiek świata w historii
  • najmniejszy człowiek na świecie

« Poprzedni rekord

Następny rekord »

© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,