Najcięższy kot świata

Z przykrością informujemy, że najgrubszy kot świata, Sponge Bob, nie żyje. Jego właściciele, którzy adoptowali go ze schroniska, zmuszeni byli uśpić go po tym, jak okazało się, że niewidoczny do tej pory, niemożliwy do usunięcia guz, uciska jego serce i płuca wywołując silne napady kaszlu.  Do jego tytułu pretenduje już nowy kandydat, 7-letni Urlic z Wielkiej Brytanii. Do czasu, aż rekord Urlic’a nie zostanie oficjalnie potwierdzony, zostawiamy historię Sponge Boba, jako inspirację do kochania zwierząt pomimo ich wyglądu czy wagi.

Sponge Bob to mruczek mieszkający w jednym ze schronisk dla zwierząt w Nowym Jorku. Mimo, że nie jest aż tak gruby jak jego poprzednik, dobijając do 13,5 kg w dziewięć lat jest na dobrej drodze do powtórzenia ostatniego wyniku. Dlatego też pracownicy schroniska dokładają obecnie wszelkich starań aby Sponge Bob jak najszybciej przeszedł na ścisłą dietę. Specjaliści opracowali nawet dla niego zestaw ćwiczeń pobudzających ruchowo. Rzekomo, dzięki tym zabiegom kot jest w stanie zrzucić do 2 kg w 2 miesiące.

Urlic - najcięższy kot świata

Urlic - najgrubszy kot świata

 

 

 

 

 

 

 

 

Najgrubszy kot świata nie żyje

Aktywność fizyczna Sponge Boba polega na próbach gonienia sztucznych myszy i przeskakiwaniu przez niewysokie ogrodzenie. Czasem nawet, dla zachęty, opiekunowie podrzucają mu małe przekąski, za którymi musi biegać i łapać.

Jego dieta opera się w dużej mierze na białkach, czyli chudym mięsie kurczaka, rybach i warzywach, głównie dynii.

Po osiągnięciu przyzwoitej wagi, Sponge Bob oddany zostanie do adopcji.

„Sponge Bob trafił do nas po tym jak jego właściciel zamieszkał w domu spokojnej starości i nie mógł już się nim dłużej opiekować. Kiedy otworzyliśmy transporter, w którym został przywieziony, nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom! Po prostu staliśmy tak nad nim zdumieni bo nikt z nas nie widział jeszcze tak ogromnego kota”, komentuje dyrektorka schroniska.

Najgrubszy kot na świecie nie żyjeNie wiemy co dokładnie spowodowało u niego taką nadwagę. Domyślamy się jednak, że starszy pan, który się nim do tej pory zajmował, nie zwracał uwagi na rodzaj dostarczanej karmy, sypiąc mu do miski co chciał i ile chciał”.

Według badań przeprowadzonych przez Towarzystwo Weterynaryjne aż 45 procent psów i 58 procent kotów cierpi na nadwagę lub nawet otyłość.

Poprzedni najcięższy kot świata pochodził z miejscowości Alburquerque w Stanach Zjednoczonych. Była to 2-letnia kotka imieniem Miau ważąca 17,73 kg! Jej ludzkim odpowiednikiem byłoby zatem człowiek o wadze 272 kg. „Jak się okazało, kicia nie była jednak w stanie pokonać ostrego zapalenia płuc i od paru dni nie ma już jej z nami”, wypowiada się jej opiekun ze schroniska.

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • Najwikszy kot wiata
  • największy kot świata domowy
  • największy kot domowy
  • najgrubszy kot domowy
  • najgrubsze zwierzęta świata
  • najcięzszy kot domowy
  • ciekawostki o kojotah
  • najcięższy kot w polsce
© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,