Najbrzydszy pies świata

Tegoroczny konkurs na najbrzydszego psa na świecie okazał się być najbardziej kontrowersyjnym w całej 25-letniej historii tych zawodów. Powód? Jako laureata nie wybrano łysego i bezzębnego mieszańca cziłały, tak jak miało to miejsce dotychczas, ale osobnika, w którego żyłach płynie krew beagla… a także boksera i basseta.

Tym razem, na 25. targach Sonoma-Marin odbywających się w miejscowości Petaluma w Kalifornii, tytuł najbrzydszego psa świata otrzymał Walle z miejscowości Chico. 4-letni kundelek do konkursu zakwalifikował się niemalże jako ostatni. Nie przeszkodziło mu to jednak w pokonaniu 29 czworonożnych rywali i zajęciu pierwszego miejsca na podium. Za swój niebanalny wygląd otrzymał też nagrodę: prawie 5 tysięcy złotych oraz zaproszenia do popularnych programów telewizyjnych.

„Wygląda jakby był zmontowany w Photoshopie ze zdjęć psów innych ras i jeszcze kilku zwierząt”, wypowiada się jeden z sędziów, którego uwagę, poza aparycją, zwrócił także dość pokraczny sposób poruszania się czworonoga.

Właścicielką Walliego jest pani Tammie Barbee, która jest z nim odkąd skończył trzy miesiące. „Ludzie podchodzą do mnie i mówią, że coś z tym psem jest nie w porządku”, mówi Barbee. „Jednak dla mnie jest on najpiękniejszy na świecie„, dodaje.

 Najbrzydszy pies świata 2013

Walle - najbrzydszy pies świata

Walle - najbrzydszy pies na świecie

Walle - najbrzydszy pies 2013

Najbrzydszy pies na świecie 2013

Walle - najbrzydszy pies

Najbrzydszy pies 2013

Poprzedni rekord w tej samej kategorii należy do 9-letniego grzywacza chińskiego imieniem Mugly (ang. ugly – brzydki). „Gdy usłyszałam jak sędziowie wypowiadają jego imię wprost zaniemówiłam. Nie wiedziałam w którą stronę mam patrzeć. Razem z Muglim trzęśliśmy się jak galaretki”, wypowiada się właścicielka psa, pani Bev  Nicholson.

Przeszłość Mugliego nie jest usłana różami. Zanim przygarnęła go pani Bev, pies żył na ulicy doświadczając ciągłych wyzwisk i żartów ze strony przechodniów. Nie oszczędzały go nawet dzieci urządzając sobie z niego zabawkę do kopania i poniżania.

Jego krótki pokryty rzadką szczeciną pyszczek, błyszczące oczy, pokrzywione białe wąsy, oklapnięte uszy i niemalże łyse ciało zauroczyły jednak panią Nicholson, która przygarnęła go ze schroniska i otoczyła miłością jak własne dziecko.

Wraz z tytułem najbrzydszego psa na świecie Mugly otrzymał  1 000 dolarów nagrody,  roczny zapas psich chrupek oraz pobyt w luksusowym apartamencie w hotelu Sheraton.

Nie jest to pierwszy sukces na koncie tego czworonoga. W 2005  Mugly został wybrany najbrzydszym psem w Wielkiej Brytanii. Ma już więc doświadczenie w show-biznesie ;)

Najbrzydszy pies świata

Najbrzydszy pies świata - rekord Guinessa

Najbrzydszy pies świata - rekord Guinessa

Najbrzydszy pies na świecie

Najbrzydszy pies

Konkurs na najbrzydszego psa świata jest sztandarową konkurencją na targach Sonoma-Marin. Co roku właściciele z całego świata zgłaszają swoje bezzębne, ślepe na jedno oko i prawie łyse pociechy z dumą, udowadniając, że brzydki wcale nie znaczy gorszy.

Co roku walka o tytuł najbrzydszego psa świata gromadzi coraz szersze grono fanów.  Jury ocenia kandydatów na podstawie ich „wrodzonej brzydoty” i takie kryteria stosuje zarówno dla psów rasowych jak i mieszańców.

W 2011, nieżyjącą już, rekordzistką w tej samej kategorii była Joda, 14-letnia suczka, mieszaniec grzywacza chińskiego i cziłały.

Kiedy właścicielka Jody, pani Nicole Schumacher zobaczyła ją po raz pierwszy, za blokiem w swojej dzielnicy, uciekła prawie na kilometr, ponieważ pomyślała, że to szczur! Dopiero po bliższej inspekcji okazało się, że maleńka kulka sierści i łapek to nie żaden szczur, a pies!

Joda otrzymała swoje imię na cześć Mistrza Jody z Gwiezdnych Wojen, ponieważ ze swoim pomarszczonym pyszczkiem i małymi rozmiarami, była podobno uderzająco do niego podobna!

Joda - najbrzydszy pies świata

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • najmniejszy pies świata
  • najbrzydszy pies swiata
  • najbrzydszy pies
  • Najdziwniejsze zwierzta wiata
  • najbrzydszy człowiek świata
  • najbrzydszy pies na swiecie
  • najbrzydszy kot świata
  • najbrzydszy pies świata 2011
© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,