10 najdroższych ulic świata część 1

Zastanawialiście się kiedyś ile wyniosłoby was kupno mieszkania usytuowanego przy najdroższej ulicy świata? Dzięki liście przedstawionej poniżej, uaktualnionej po zmianach mających miejsce po kryzysie gospodarczym, będziecie dokładnie wiedzieć do jakich miast się udać w poszukiwaniu swoich własnych czterech kątów.

10. Ostożenka, Moskwa – 57 tys. zł za 1m²

Najdroższe ulice świata - Ostożenka, MoskwaUsytuowana nad brzegiem rzeki Moskwy, ulica Ostożenka jest siedzibą dla wielu rosyjskich multimilionerów. Jeśli przypadkiem mieszkanie na tej pięknej ulicy kiedyś wam się znudzi, od luksusowych sklepów, drogich restauracji i nieustającego życia nocnego dzielić was będzie zaledwie kilkaset metrów. Jeden metr kwadratowy w tej okolicy kosztuje więcej niż większość Rosjan zarabia przez rok.

9. Wolseley Road, Point Piper, Sydney, Australia – 66 tys. zł za 1m²

Najdroższe ulice świata - Wolseley Road, Point Piper, Sydney, Australia Przez ostatni rok na rynku nieruchomości w najbardziej luksusowej dzielnicy w Sydney, Point Piper, nie odnotowano żadnych znaczących transakcji, poza jedną – sprzedażą domu pana Andrew Banksa, współzałożyciela spółki inwestycyjnej Morgan and Banks Investments. Kwota, którą otrzymał za dom to 52 miliony dolarów, czyli 172 miliony polskich złotych.

8. Via Romazzino, Porto Cervo, Sardynia – 75 tys. zł za 1m²

Najdroższe ulice świata - Via Romazzino, Porto Cervo, Sardynia Jeśli ktoś lubi ciągłą obecność włoskich i rosyjskich multimilionerów, jak również czających się na każdym kroku paparazzi, Via Romano jest wymarzonym miejscem do postawienia małego wakacyjnego domku.

7. Rue Bellot, Genewa – 136 tys. zł za 1m²

Najdroższe ulice świata - Rue Bellot, Genewa Aby mieszkać na tej ulicy nie wystarczy tylko być bogatym. Władze Szwajcarii wystosowały bowiem dla przyszłych nabywców apartamentów przy Rue Bellot szereg warunków jakie należy spełnić aby wstąpić w zaszczytne grono mieszkańców. Jak na ironię, taka polityka, zamiast odstraszać nowych kupców, jeszcze bardziej ich przyciąga, wzmacniając tym samym nie tylko reklamę okolicy ale również zaciekłą walkę między potencjalnymi kandydatami.

6. Quai Anatole, Paryż – 141 tys. zł za 1m²

Najdroższe ulice świata - Quai Anatole, Paryż Jak się okazuje, Paryż to nie tylko miasto miłości i romansu ale też przystań dla najbogatszych z całego świata. Przepiękna architektura tej okolicy połączona z widokiem na Sekwanę czyni z Quai Anatole prawdziwą perełkę.

Osoby, które odwiedziły ten rekord, znalazły go szukając:

  • najbogatsza dzielnica moskwy
  • najdroższa ulica w paryżu
  • najdroższa ulica w moskwie
  • najdroższa ulica paryża
  • jaka jest najdroższa dzielnica paryża
  • jaka kestnajdrozsza dzielnica paryża
  • najbogatsza dzielnica australii
  • najbogatsza ulica w porto
© 2010-2014 RekordyGuinessa.pl ,